آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد

آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد

کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد اثر دیل کارنگی

همه ما از زمانی که قدم در جهان هستی می گذاریم تا زمانی که از این دنیا سفر می کنیم، در زندگی خود طعم ارتباط  را می چشیم، ارتباط با خودمان، ارتباط با دیگران و ارتباط با جهان هستی 

 

 

اگر بگوییم زندگی یعنی ارتباط تعریف بی ربطی نخواهد بود، زیرا این ارتباطات ما هست که به زندگی ما معنا می بخشد. بنابراین یادگیری مهارت و آیین دوست یابی و تاثیر گذار بودن و نفوذ در افراد یکی ضروری ترین مهارت های ارتباطی است.

تصور کنید اگر شما تنها فردی بودید که در این دنیا زندگی می کردید آن وقت زندگی شما چگونه بود؟ 

فکر کردن به این سوال به شما کمک می کند تا قدر ارتباطات و روابطی که با سایر انسان ها دارید را بدانید.

 

اگر اهمیت روابط را می دانستید بیشتر از پول روی آن سرمایه گذاری می کردید

 

معرفی کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد

از آنجایی که ارتباطات ما بسیار اهمیت دارند. همچنین مطالعه زندگی نامه افراد موفق دنیا هم نشان می دهد که همه این افراد انسان هایی تاثیر گذار بوده اند و توانسته اند با کلام و رفتارشان مردم را با خود همراه کنند.

بنابراین من قصد دارم در این مقاله یک کتاب فوق العاده کاربردی و موثر در زمینه ارتباطات و تاثیرگذاری بر افراد را معرفی کنم، کتابی که یکی از پر فروش ترین کتاب های نیویورک تایمز بوده و برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ در شمارگان ۵۰۰ نسخه چاپ شد نگاشته شده است، اما موضوعاتی که در آن مطرح شده است همچنان در زندگی اجتماعی و روابط بسیار کاربردی و اثر بخش است.

 

مشخصات کتاب آیین دوست یابیکتاب آیین دوست یابی

نام کامل کتاب: آیین دوست یابی و تاثیرگذاری بر افراد

نویسنده: دیل کارنگی

مترجم: فرشته پرنیان خوی

انتشارات: نشر هورمزد

تعداد صفحات: ۳۱۲ صفحه

آقای دیل کارنگی نویسنده کتاب هایی همچون “کتاب آئین سخنرانی” و ” کتاب آئین زندگی” نیز می باشد.

 

چرا باید کتاب آیین دوست یابی را بخوانیم؟

نویسنده کتاب آیین دوست یابی در مورد چرایی تالیف این کتاب می نویسد:« زمانی متوجه شدم افراد به همان شدتی که به یادگیری مهارت های سخنرانی نیاز دارند، به یادگیری هنر برقراری ارتباط با دیگران در معاملات روزانه و روابط اجتماعی نیز نیاز دارند، به همین خاطر این کتاب نوشته شد.»

اگر به دنبال ایجاد ارتباط با دیگران هستید و دوست دارید قدرت نفوذ و تاثیر گذاری بر دیگران داشته باشید پیشنهاد می کنم حتما کتاب آیین دوست یابی را بخوانید.

آیین دوست یابی و چگونگی نفوذ در دیگران

در این کتاب نویسنده می کوشد با مثال هایی واقعی و کاربردی از زندگی افراد تاثیر گذار دوران خود و قبل از خود، شیوه صحیح تعامل با دیگران را با باورهای اشتباه و رایجی که اغلب افراد در ارتباط با دیگران دارند جایگزین کند.

یکی از روش های اشتباه که اغلب افراد برای اصلاح رفتار دیگران به کار می گیرند انتقاد است، این افراد معتقد هستند که انتقاد و سرزنش فرد موجب تغییر او می شود و این کار به بهبود رابطه کمک می کند.

اما دیل کارنگی در کتاب آیین دوست یابی می نویسد: «انتقاد یک کار بیهوده است چون باعث می شود که فرد از خود دفاع کند و معمولا برای تایید خود به تقلا بیفتد.

انتقاد، خطرناک است چون غرور فرد را جریحه دار می کند و به حس مهم بودن فرد آسیب می زند و او را می رنجاند.»

 

ما با انتقاد کردن، یک تغییر دائمی و پایدار ایجاد نمی کنیم، بلکه اغلب باعث رنجش می شویم

 

Dale-Carnegie-

چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم؟

دیل کارنگی نویسنده کتاب آیین دوست یابی معتقد است:« کسی که بتواند این کار را انجام دهد تمام مردم دنیا را همراه خود ساخته است و کسی که قادر به انجام این کار نباشد، تنها می ماند.»

این کار چه چیزی است؟ توجه به خواسته ها و علایق دیگران

اگر می‌خواهید دیگران را متقاعد کنید که کاری که می‌خواهید را انجام دهند به خواسته‌ها و مسائل موردعلاقه‌ی آن‌ها دقت کنید

مثلاً اگر می‌خواهید پسرتان سیگار نکشد(این مسئله‌ی موردعلاقه‌ی شماست)او را نصیحت نکنید و که کاری که شما دوست دارید را انجام دهد.

بلکه او را با مثال‌هایی متقاعد کنید که کشیدن سیگار او را از رسیدن به موارد موردعلاقه‌اش بازمی‌دارد، مثلاً بگوید سیگار کشیدن مان موفق شدن او درزمینه ی ورزش موردعلاقه‌اش می‌شود

 

نخست باید در طرف میل شدیدی ایجاد نمایید، آنکه می‌تواند این کار را بکند دنیا را طرفدار خود خواهد ساخت و آن‌که نمی‌تواند،در تنهایی در جاده‌ی متروکی گام بر خواهد داشت

 

اگر علاقه مند به متقاعد سازی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران هستید پیشنهاد می کنم از محصول شاه کلید نفوذ در دیگران دیدن کنید.

 

خلاصه ای از کتاب آیین دوست یابی

به خاطر داشته باشید که دیگران ممکن است کاملا در اشتباه باشند، اما خودشان اینطور فکر نمی کنند. آنها را محکوم نکنید چون هر نادانی می تواند این کار را بکند.

سعی کنید آنها را درک کنید زیرا افراد حتما دلیلی پشت عمل و فکر خود دارند پس آن دلیل را پیدا کنید. با فهم آن دلیل، کلیدی برای کارها و شناخت شخصیت آنها پیدا خواهید کرد.

به جای عصبانی شدن و سرزنش کردن دیگران به خودتان بگویید:« اگر من جای او بودم چه احساسی داشتم؟ و چه عکس العملی نشان می دادم؟ » این هست فرمولی خارق العاده برای شما.

 

نوشته پشت جلد کتاب آیین دوست یابی

دیل کارنگی می گوید:« یک کیلیون دلار پول درآوردن آسان تر از افزودن یک عبارت درست و حسابی به ادبیات انگلیسی است،«آیین دوست یابی و اثرگذاری بر افراد» همان عبارتی است که روی فنون مختلف سیاسی و ادبی تاثیر گذاشت.

عبارتی که تا الان به تمام زبان های نوشتاری معروف دنیا ترجمه شده است و هر نسلی پاسخ مناسب مربوط به نیازهای خود را از آن دریافت کرده است.»

با استفاده از فنون آیین دوست یابی، می توانیم به شیوه های بهتر زندگی دست یابیم.

 

 

زهرا ابراهیمی هستم مدرس ، مشاور و سخنران در حیطه مهارت های ارتباطی و فروش . علاقه مند به حوزه ارتباطات ، روابط بین فردی و فروش هستم و به افراد کمک کنم تا روابط خوبی را تجربه کنند و زندگی بهتری برای خود و اطرافیانشان بسازند .

ورود به اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *