گزارش کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی ۲

گزارش کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی ۲

گزارش کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی ۲

کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی برای دومین بار در تاریخ ۲۳ آبان ۹۸ برگزار شد.

این کارگاه از ساعت ۱۶:۰۰ آغاز شد که شامل دو ساعت آموزش مفید به همراه یک زمان کوتاه استراحت و پذیرایی بود.

اشتیاق زیادی برای این برگزاری این کارگاه داشتم بخاطر اینکه می دانستم مطالبی که می خواهم ارائه کنم کاملا کاربردی و کمک کننده برای داشتن شخصیت جذاب و دوست داشتنی است.

از آنجایی که مطالب کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی باعث تغییر دیدگاه و نگرش برخی از شرکت کنندگان در کارگاه قبلی شده بود و جرقه هایی در ذهن افراد ایجاد کرده بود و شرکت کندگان در این کارگاه می گفتند ما به خیلی از ریز نکات در کلام رفتار خود آگاه نبودیم و همین آگاهی اولین و بزرگترین گام برای تغییر در نگرش ، کلام و رفتار ما هست و نتیجه این آگاهی و تغییر دوست داشتنی تر شدن و تاثیر گذار بودن ما هست.

گزارش کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی ۱ را از اینجا بخوانید
بنابراین دوست داشتم افراد بیشتری از این آموزش بهره ببرند و خوشحالم که در دومین کارگاه هم استقبال خوبی از این موضوع شد.

جذابیت رفتاری و ارتباطی
واقعیت این است که ما انسان ها دوست داریم جذاب و دوست داشتنی باشیم و گاهی اوقات اگر حواسمان به لحن و بیان و رفتار و برخوردمان نباشد ممکن است ناخواسته باعث رنجش دیگران شویم و آنها را از خودمان دور کنیم.

در کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی موضوعات جالبی را بررسی کردیم:

اولین موضوع مورد بررسی ، نحوه مواجهه ما با هر آموزشی بود که هدف از قرار دادن این موضوع در ابتدای محتوای کلاس این بود که به افراد کمک کنم تا بتوانند بهترین برداشت را از هر محتوای آموزشی داشته باشند.
سپس با استفاده از چراغ راهنمای جذابیت ، به بررسی ویژگی های افراد جذاب و غیر جذاب در صحبت کردن ، رفتار و عکس العمل آنها در تعامل با دیگران پرداختیم ، این قسمت از محتوا همراه با تمرین و تکنیک های فن بیان بود که به صورت گروهی انجام شد و چند تمرین در قسمت رفتارها بود که شرکت کنندگان با هم گروهی خود انجام دادند تا درک بهتری از موضوع داشته باشند.

جذابیت رفتاری و ارتباطی،تمرین فن بیان

یکی از ویژگی های افرادی که دوست داشتنی نیستند منفی نگری هست
منفی نگر بودن و غرغر کردن این افراد باعث می شود که ما تمایل نداشته باشیم تا با این افراد در ارتباط باشیم.
خب همانطور که می دانید افراد منفی همه جا هستند در طول زندگی روزمره در هر محیطی امکان دارد که با آنها مواجه شویم و متاسفانه افراد منفی خیلی راحت فضای یک جمعی را آلوده می کنند و با حرف ها و اخبار منفی که منتشر می کنند ، تاثیر منفی روی حال اطرافیانشان دارند و به خاطر همین هست که دوست داشتنی نیستند.

از آنجایی که هدف ما این است که حال خوب را به اطرافیان مان هدیه دهیم و بتوانیم روابط بلند مدتی را ایجاد کنیم پس لازم است این ویژگی را از خود دور کنیم.
حالا چطور می توانیم خودمان را در برابر منفی ها محافظت کنیم؟

روش هایی که در کارگاه جذابیت رفتاری و ارتباطی یاد گرفتیم این بود که :

• خیلی پیگیر صحبت های افراد منفی نباشیم و سعی کنیم موضوع صحبت را عوض کنیم
• اگر می توانیم محل را ترک کنیم
• آنقدر احساسات مثبت را در خودمان افزایش دهیم که در مقابل منفی ها آسیب نبینیم

هر چقدر بتوانیم روی موارد مثبت و خوب تمرکز کنیم و آنها را وارد وجودمان کنیم حالمان بهتر خواهد بود و البته باعث ایجاد حال خوب در دیگران هم خواهیم شد.
تصور کنید درون ما مثل یک لیوان است و آب درون لیوان همان احساسات و افکار منفی ما هستند ، وقتی از یک بطری آب دیگری را درون لیوان می ریزیم آب درون لیوان سر ریز شده و به زمین می ریزد تا جایی که آب درون بطری جایگزین آن می شود.

جذابیت رفتاری و ارتباطی، افراد منفی
بنابراین وقتی از یک منبع آنقدر احساسات مثبت به درون خودمان اضافه کنیم کم کم این احساسات جایگزین احساسات منفی می شود و با این روش می توانیم منفی ها را از وجودمان پاکسازی کنیم.

پس از یک استراحت و پذیرایی در قسمت دوم کارگاه کلی مهارت ساده و کاربردی برای اینکه چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم یاد گرفتیم.

و در نهایت شرکت کنندگان تصمیمات خودشان را روی کاغذ نوشتند که بعد از کارگاه کدام روش را قرار هست در زندگی خودشان و در روابط شان بیشتر اجرا کنند.

یک روز زیبای دیگر را در کنار دوستان اهل آموزش گذراندیم و از همدیگر یاد گرفتیم و تجربه کسب کردیم.

از همه عزیزانی که باعث شدند این تجربه زیبا و دوست داشتنی خلق شود سپاسگزارم و از شما دوست گرامی که وقت ارزشمندتان را به خواندن این گزارش اختصاص دادید ممنونم و امیدوارم که شما را هم در کارگاه ها و سمینارهایمان ببینم.

زهرا ابراهیمی هستم مدرس ، مشاور و سخنران در حیطه مهارت های ارتباطی و فروش . علاقه مند به حوزه ارتباطات ، روابط بین فردی و فروش هستم و به افراد کمک کنم تا روابط خوبی را تجربه کنند و زندگی بهتری برای خود و اطرافیانشان بسازند .

ورود به اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *