۵ نکته تاثیرگذار در بازاریابی تلفنی

۵ نکته تاثیرگذار در بازاریابی تلفنی

۵ نکته تاثیرگذار در بازاریابی تلفنی

در بازاریابی تلفنی امکان برقراری ارتباط حضوری وجود ندارد، بنابراین برای موفقیت در این کار لازم است نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم در این شغل موفق تر باشیم.

این نکات را در ادامه بررسی می کنیم.

 

پر انرژی باشید

خیلی وقت ها اشخاصی با ما تماس می گیرند و با صدایی خسته محصول خود را معرفی می کنند و انتظار هم دارند ما متقاعد شده و به صحبت هایشان گوش کنیم.

البته ممکن است این اشخاص قبل از ما با صد نفر دیگر هم صحبت کرده و همین جملات را تکرار کرده باشند و کاملا طبیعی است که خسته شده باشند.

ولی آیا این اشخاص به این نکته توجه داشته اند که صحبت های ایشان برای ما جدید است و باید به همان اندازه که برای اولین تماس با مشتری انرژی داشتند برای آخرین  تماس هم انرژی داشته باشند؟

در بازاریابی تلفنی تنها سلاح شما صدای شماست و لازم است صدای قدرتمندی داشته باشید زیرا تنها با صدای خود میتوانید انرژی را منتقل کنید.

گاهی اوقات به خاطر حالت نشستن روی صندلی ممکن است صدای ما بی انرژی شنیده شود و بهتر است قبل از هر تماس تلفنی صاف بنشینیم و بدن را از حالت خمودگی خارج کنیم.

(پیشنهاد می کنم مقاله چطور پر انرژی باشیم ؟ را مطالعه بفرمایید)

 
بازاریابی تلفنی 

لبخند بزنید

برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که چون ارتباط تلفنی ارتباطی غیر حضوری هست و لبخند آنها دیده نمی شود بنابراین نیازی به لبخند زدن نیست!

اما جالب است بدانید زمانی که شما لبخند می زنید لبخندتان اشتیاق شما به برقراری ارتباط با مخاطب را به او منتقل می کند و مخاطب راحت تر با شما ارتباط می گیرد و با این کار شما یک گام به هدف خود نزدیک تر می شوید.

برای اینکه هنگام بازاریابی تلفنی لبخند زدن را فراموش نکنید یک آینه کوچک روی میزتان قرار دهید و هنگام صحبت در آینه خودتان را نگاه کنید و لبخند بزنید تا این کار را به یک عادت تبدیل کنید.

 

نام افراد را بخاطر بسپارید

زمانی  که با شخص یا سازمانی تماس می گیرید اگر نام فرد پاسخگو را می دانید حتما نام او را به زبان بیاورید و اگر نمی دانید از او بپرسید و آن را حتما یادداشت کنید و به خاطر بسپارید.

حسن به خاطر سپاری نام افراد در این است که شما هر بار که با آن شخص یا سازمان تماس می گیرید با آوردن نام شخص به او یادآور می شوید که او را می شناسید.

همچنین برای هر فردی شیرین ترین کلمه شنیدن نامش هست و چرا نباید از این فرصت استفاده کنیم تا هم حس خوبی به او بدهیم و هم بازاریابی تلفنی به شکل حرفه ای تری انجام شود.

 

تشکر کنید

اغلب شنیده ایم که عزیزانی که برای بازاریابی تلفنی محصول خود اشاره می کنند که:

ببخشید مزاحمتون شدم ، می تونم چند لحظه وقتتون رو بگیرم.

بدیهی است که مغز هر انسانی وقتی این جملات را دریافت می کند در برابر شخص گوینده گارد می گیرد و احساس می کند که او واقعا یک مزاحم است و می خواهد وقت او را از بین ببرد!

پس بهتر است جملات خود را تغییر دهیم و به جای  “ببخشید” و “مزاحم شدم ” از مخاطب یا مشتری تشکر کنیم.

بگوییم به خاطر اینکه وقت ارزشمندتان را در اختیار من قرار دادید متشکرم ، “از اینکه به صحبت های من گوش می دهید متشکرم “

 

زمان مناسب را مشخص کنید

حتما برایتان پیش آمده که با مخاطب یا مشتری خود تماس گرفته و با او شروع به صحبت کرده اید ولی ناگهان متوجه شده اید که این شخص درگیر امور دیگری هست و توجهی به صحبت شما نمی کند؟

اغلب این اتفاق زمانی می افتد که شما بدون اطلاع از شرایط طرف مقابل شروع به صحبت کرده باشید. به خصوص زمان هایی که با تلفن همراه شخص تماس گرفته اید و ممکن است او پشت میز کارش نباشد ، بهتر است در این مواقع از او سوال کنید که آیا الان زمان مناسبی برای صحبت هست یا خیر؟

زمان مناسب در بازاریابی تلفنی

گاهی اوقات هم پیش می آید که خود فرد مناسب نبودن زمان یا نبود وقت کافی را اعلام می کند در این صورت حتما از او درخواست کنید تا یک زمان مناسب دیگر را به شما اعلام کند تا بتوانید با او صحبت کنید.

به طور مثال بپرسید چه روزی یا ساعتی می توانم دوباره تماس بگیرم؟ شخص می گوید ساعت ۴ بعد از ظهر مناسب هست و شما می گویید از اینکه زمان مناسبتری رو در اختیارم قرار دادید ممنونم، پس من ساعت ۴ بعد از ظهر با شما تماس می گیرم.

این تشکر پایانی و تکرار زمان دقیق تماس تلفنی مجدد در انتهای مکالمه باعث می شود که احتمال پاسخگو بودن فرد افزایش یابد  و البته شما هم می بایست متعهد بوده و در ساعت مشخص شده با او تماس بگیرید.

از آنجایی که در فروش و بازاریابی تلفنی ، جلب اعتماد سخت تر شکل می گیرد، رعایت کردن همین نکات ریز باعث قابل اعتماد بودن و حرفه ای تر شدن در این شغل ها می شود.

زهرا ابراهیمی هستم مدرس ، مشاور و سخنران در حیطه مهارت های ارتباطی و فروش . علاقه مند به حوزه ارتباطات ، روابط بین فردی و فروش هستم و به افراد کمک کنم تا روابط خوبی را تجربه کنند و زندگی بهتری برای خود و اطرافیانشان بسازند .

ورود به اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *